Veselé zoubky

Naše školní družina se v měsíci březnu zapojila do preventivního programu dm drogerie markt s.r.o. VESELÉ ZOUBKY. Tento program se zaměřuje na správnou péči o chrup dětí prvních tříd. Právě ve věku od 6 let si děti vytváří návyky, které si nesou do svého budoucího života. Cílem programu je přispět k tomu, aby návyky dětí byly co nejsprávnější a aby se dokázaly společně se svými  rodiči o zoubky dobře starat. Děti se seznámily s problémem zubního kazu, který i nadále zůstává stále nejrozšířenější infekční chorobou. 

Shlédly zábavně-edukační film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek, rozebrali jsme téma správné péče o zuby, správnou techniku čištění a důležitost preventivní zubní prohlídky. Následně si děti  vyplnily pracovní listy, za které všichni dostali velkou  jedničku.  Pro každého byl připraven preventivní balíček, ktrerý obsahoval – informační brožuru pro rodiče a děti, zubní pastu, zubní kartáček, žvýkačky bez cukru, přesýpací hodiny pro odměření minimálního času potřebného k důkladnému vyčištění chrupu, antibakteriální kryt na zubní kartáček a samolepku, kterou si mohou nalepit doma v koupelně, aby měly správný postup čištění zoubků stále před očima. Program s oblíbenou postavičkou Hurvínka byl pro děti zábavný, velkou radost měly z dárečků, které jistě přispějí k lepší péči o zoubky.