Veselý klaun v MŠ

Dne 11.3.2015 navštívil děti z MŠ „Pepinoprcek“ se svým pořadem „Veselý klaun“, ve kterém se seznámily s rozdílem mezi klaunem a šaškem a  zatančily si na vzájemné seznámení „Ptačí tanec“. Následovala hra „Na sochy“, děti si procvičily skákání o jedné, druhé i obou nohách. Přiblížily si karnevalový průvod v „Riu“, tančily podle hudby. V „Superstar“ si jednotlivci zazpívali do mikrofonu, ostatní děti fandily. Svůj hlasový fond si děti vyzkoušely v hlasové soutěži „ Kluci proti holkám“, hodnocení provedla p. uč. Monika Mičková jako porota. V písní „Holka modrooká“ si Pepinoprcek zadirigoval, děti zpívaly vše na samohlásku a, e. Následovala soutěž v nošení balonků do koše ve dvou družstvech „Sněženky“ a „Machři“ za doprovodu hudby a fandění. 

Pohybově se vyřádily při písní „Vařila myšička kašičku“. Zahrály si dokonce na „Létajícího „Čestmíra“, když si přičichly ke kouzelné kytce. Zajímavé pro děti bylo promítání klipu na stěnu a napodobování pohybu. Pepinoprcek ukázal i své žonglérské umění, což děti ohodnotily potleskem. Samy si vyzkoušely také kouzelnické umění s kuličkou v pytlíku. Náročnější bylo tančení na patách a skákací tanec, ale i to se dětem dařilo. Na závěr si každé dítě mohlo přát, co mu Pepinoprcek vytvoří z nafouknutého balonku na rozloučenou. S balonky mohly děti podle hudby volně tančit disco. Akce byla velice zdařilá a dětem se moc líbila.