Vítězství ve výtvarné soutěži

V únoru vyhlášená výtvarná soutěž „Muzikanti, co děláte?“ má své vítěze. Výběr, jak tvrdí porota, byl velmi náročný, protože odevzdané výtvarné práce byly na velmi dobré úrovni a mnohdy bylo složité určit toho nejlepšího. Do soutěže bylo přijato 171 výtvarných prací, které dorazily z celkem 24 mateřských a základních škol a gymnázií z 10 okresů střední a severní Moravy. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Pod vedením paní učitelky Z. Remešové žáci naší školy získali nádherné 1.místo. Upřímně blahopřeji Adélce Hradečné, Markétce Janků, Barči Kaperové, Andrému Pavlíčkovi za  nádherné umístění a vzornou reprezentaci školy a paní učitelce za skvělé vedení.

Vítězné práce budou od 30.května do 7. září 2014 vystaveny v Muzeu Komenského v Přerově, na chodbě ve 2.patře přerovského zámku. Jsou mezi nimi nejen výkresy stvořené různými technikami, ale také keramické výrobky a trojrozměrný papírový model. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen se uskuteční ve čtvrtek 29. května od 11.00 hodin v přerovském zámku. Soutěž i výstava se koná v rámci 8.ročníku folklorního festivalu V zámku a podzámčí, který pořádá Folklorní soubor Haná Přerov ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově. Jeho letošním tématem je lidová hudba našich předků. Uskuteční se v pátek a sobotu 13. a 14. června 2014. Bližší informace naleznete na www.hanaprerov.cz