Výlet do Brna

Ve čtvrtek 6.12. jsme se všichni těšili na výlet do Brna. První zastávkou se stal hrad Špilberk. Vyšli jsme stejnojmenný kopec, prohlédli si exteriéry hradu a seznámili se s jeho historií. Dalším zastavením bylo muzeum Anthropos, kde jsme se dověděli spoustu zajímavostí o vývoji člověka a prehistorických zvířatech s mamutem v životní velikosti, což byl pro děti i dospělé velký zážitek. Pokračovali jsme návštěvou science centra VIDA, opravdovým rájem pro děti. V tomto zábavním vědeckém parku si děti hravou formou vyzkoušely ty nejlepší triky na 170 interaktivních exponátech, objevovaly zajímavosti vědy a techniky. 

Dětem se samozřejmě líbily všechny atrakce, avšak nejvíce je zaujala skluzavka z prvního patra haly. V Divadle vědy jsme si užili naučný program plný vědeckých pokusů. Posledním zastavením v Brně byly adventní trhy na Náměstí Svobody, kde jsme nasáli vánoční atmosféru a zakoupili dárečky a drobnosti pro naše blízké. Cesta autobusem nám utekla rychle, domů jsme přijeli unaveni, ale nadšeni a spokojeni. Děkujeme panu řidiči za bezpečný odvoz a plynulý průběh celého výletu. Děkuji paní vychovatelce Janě Šustrové za organizace celého výletu. Děkuji paní učitelkám Žanetě Indrákové, Kateřině Janků, Monice Pécsiové, paní vychovatelce Janě Šustrové a slečně asistence Žanetě Bitnerové za vzornou péči a starostlivost o všechny děti po celý den.