Výlet do Prahy a šťastný návrat

Pro některé děti z naší školy premiéra a pro ty starší, další nově získané zážitky a poznatky o tak krásném městě, jménem  -  Praha. Samotnému odjezdu do Prahy předcházela velmi důkladná a dlouhá příprava ze strany vedení školy.  A samozřejmě, jak už to v životě bývá, nic není jednoduché, a tak to bylo i v našem případě. 

Docházelo k mnoha změnám, které se řešily a vyřešily ke spokojenosti všech, kteří se na cestu vydali dne 17.10 2013. V 5 hodin ráno jsme se téměř celá škola, sešla na nádraží v Opavě.  Všechny děti s batůžky na zádech, plné dobrot od maminky a výživného pití.  Po nasednutí do vlaku ihned prozkoumaly všechny taje svých pokladů na zádech – batůžků.  Paní učitelky měly někdy pocit, že jsou bezedné. Cesta tam proběhla bez potíží a všichni ji zvládli.

Poté jsme se přesunuli k Vltavě, kde jsme nastoupili na loď a seznámili se s Prahou z vodní perspektivy.  Dokonce se na nás začalo usmívat sluníčko a zůstalo nám nakloněno po celý den.  Viděli jsme panorama Pražského hradu, Národní divadlo, podplouvali jsme pod Karlovým mostem.  Byla to krása a neopakovatelný zážitek pro všechny účastníky zájezdu. Nejvíce se děti určitě těšily do ZOO.  Po bezproblémovém přesunu dopravou v Praze jsme konečně prošli branou do světa království zvířat z celého světa.  Pozorovali jsme slony z Indie, levharty, humorné gorily, kozorožce, vlky, antilopy, zebry, mrkající žirafy, spoustu exotického ptactva, hravé lední medvědy. Ale všechno končí a nás čekal odjezd z Prahy opět domů, kde na všechny děti čekali nedočkaví rodiče. Cestu zpět jsme opět projedli a pročetli se denním tiskem a už tu byla Opava a náruč rodičů. Výlet byl úžasný zážitek jak pro děti, tak pro dospělé.  Dobrá věc se podařila a už teď se všichni těšíme na další školní rok, kde bude opět výlet do matičky Prahy.

Děkuji všem za skvělou spolupráci.