Výlet do světa - Keňa

Ve čtvrtek 4.11. jsme se ve školní družině vypravili do daleké Afriky, konkrétně do Keni s nadací ADRA seznámit se s opravdovým světem.  Cestovali jsme letadlem a bezpečně jsme dorazili do horkého a vlhkého vzduchu na letiště v hlavním městě Nairobi. Prostřednictvím her, hudby a fotografií jsme postupně  pronikali do  života této daleké země. Ukázali jsme si rozdíly v životě lidí ve městech jako je Nairobi a Mombasa a seznámili jsme se s životem domorodých kmenů například Masajů. Zkusili jsme si přinést vodu v nádobě na hlavě z daleké řeky, zatančili jsme si domorodý tanec a poznali jsme rozdíly v jejich a naší škole. Neopomenuli jsme se zastavit na safari a vidět slona, hrocha, nosorožce, surikaty, lvy a další zajímavá a exotická zvířata. Výlet do daleké země se nám velice líbil a přivezli jsme si hodně zážitků a nových poznání. Vysledovali jsme podobnosti či odlišnosti v životě lidí v této zemi a v České republice. Naše zeměkoule je velice pestrá a lidé na ni žijí různě, přesto však existuje mnoho věcí, které máme všichni na světě společné.