Výlet v Praze

Dne 10.11.2011se uskutečnil výlet žáků 3. –5. ročníku do starobylé Prahy, která je nejen naším hlavním městem, ale také největším centrem památek. Naše děti dostaly jedinečnou možnost se na vlastní oči přesvědčit, jak krásné je naše hlavní město. Na žáky čekala spousta zajímavých míst. Všichni byli nadšeni nejen Pražským hradem, který je nejvýznamnější kulturní a historickou památkou i významným kulturním centrem a patří mezi turisty k nejnavštěvovanějším místům v Praze, ale také výměnou stráže. Další nádhernou památkou, kterou děti měly možnost vidět, byl Karlův most, který dodává Praze majestátnost. Je to jeden z nejkrásnějších mostů světa. Výčet těchto památek je jen nepatrným zlomkem toho, co měli žáci možnost shlédnout. Děti si již před výletem přichystaly referáty o daných pamětihodnostech, které vyhledaly v rámci hodin vlastivědy a informatiky. Přímo na místě u zvolené památky podaly výklad ostatním spolužákům. Žákům i učitelům se v Praze velmi líbilo. Z výletu si v myšlenkách odnesly nové informace, nezapomenutelnou jízdu metrem a do paměti si vryly krásy našeho hlavního města. Společná cesta utvrdila a prohloubila vzájemné kamarádské vztahy.