Výlet za poznáním - Praha 2016

Využili jsme akci Českých drah „Děti na výlet Pendolinem“ a v pátek 18.11.2016 jeli starší žáci naší školy na výlet do Prahy. Vyjeli jsme v 6.30 hod. z Opavy–východ a zpátky jsme se vrátili v pozdních večerních hodinách. V Praze nás přivítalo sluníčko a naše putování za poznáním mohlo začít. Z hlavního nádraží jsme se přesunuli metrem na Vyšehrad, kde jsme si prohlédli krásy Baziliky sv. Petra a Pavla, užili si pohledu z vyhlídky, místní park – zahradu, hřbitov slavných. Metrem, tramvají a lanovkou jsme pokračovali na Petřín, kde jsme prošli zahradami, vyšlapali schody na rozhlednu, zasmáli a pobavili se v bludišti. 

Vycházkou pod strahovskými zahradami jsme se dostali k Pražskému hradu a po Nerudově ulici jsme šťastně došli na Karlův most. Staroměstský orloj byl dalším naším krátkým zastavením, protože se všichni těšili do Muzea voskových figur Grévin. A nelitovali jsme, protože muzeum bylo skvělé a všichni byli nadšeni. Prašnou bránou jsme se vydali na tržiště, abychom mohli potěšit drobností své blízké a směřovali jsme na Václavské náměstí, kde mnohé neupoutala socha sv. Václava, ale MC Donald. Někteří si dali vydatnou večeři, jiní zase malou svačinku a naše kroky musely směřovat na nádraží, protože se blížil čas odjezdu. Přestože od samotného rána byly děti aktivní a neměly možnost velkého odpočinku, jejich únava ani na zpáteční cestě nebyla znatelná.  Ale chvilková únava přece jen nakonec přišla. Výlet se vydařil, všem se velice líbilo a děti aktivně už plánovaly cestu pro příští školní rok. Velice děkuji paní učitelkám Kateřině Janků, Žanetě Indrákové a paní vychovatelce Janě Šustrové za starostlivost, bezpečnost a vzornou péči o všechny děti, které se účastnily výletu. Bez jejich přítomnosti bychom tento výlet nemohli ani realizovat.