Žáci ZŠ na výletě v Opavě

Dne 2.3 2016  jela celá naše škola na dlouho očekávaný výlet do Opavy. Společně jsme navštívili Kino Mír, kde jsme zhlédli poeticky laděnou pohádku o flekatém pejskovi Škubánkovi a jeho roztomilé paničce Kátě. Děti společně s hlavními hrdiny prožily zápas v boxu, výlet do zoo, ale třeba i oslavu Škubánkových narozenin. Všem se i velmi líbil všudypřítomný a nenapravitelný kocour Luciáš, který tropil spoustu lotrovin. Celé představení nastudovalo Divadlo Věž z Brna. Dále naše kroky následovaly do Slezského muzea, kde nás čekal nádherný  program k expozici Příroda Slezska. Žáci vyšších ročníků se díky paní průvodkyni mohli blíže seznámit s nejpočetnější skupinou živočichů na planetě Zemi a její nepostradatelnou úlohou v naší přírodě, a to hmyzem.

 

Pomocí lupy sledovali jednotlivé zástupce hmyzí říše a na závěr vyplnili pracovní list. Dále jsme měli k dispozici všechny ostatní prostory muzea s výstavou loutek, živočichů a velmi zajímavou výstavu Čas her a dětství. Nejvíce se děti těšily, až budou moci projít po skleněné podlaze. Žáci prvních a druhých ročníků si prohlédli, jako všichni ostatní, celou expozici muzea a v podání muzejní pedagožky Mgr. Andrey Kučové se seznámili se vzácnými savci. V nově upraveném programu se žáci dozvěděli zajímavosti ze života vzácných a ohrožených savců. Po všech těchto zážitcích a plni nabytých informací jsme náš výlet završili velmi chutným obědem. Děti 1.-3.ročníku si na výtečných jídlech pochutnaly v restauraci Zelený jelen. Žáci 4. a 5. ročníku navštívili tak oblíbené KFC v obchodním domě Breda. Z výletu jsme odjížděli s ,,napapanými“ bříšky a se spoustou zážitků.