Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa

V pondělí 10.2. 2020 se pro děti v MŠ uskutečnil naučný pořad „Zkus to zdravě“. Dětem se věnovala paní Jana Staňková a její  kamarád maňásek Zdravík, který je seznámil se zdravým způsobem života – jíst ovoce, zeleninu, nepřejídat se a sportovat. V průběhu naučného pořadu zavedl děti také na farmu, k rybníku a do lesa. 

Děti se dozvěděly, jak se máme chovat v lese, kde jaká zvířátka žijí, jaký je jejich užitek pro lidi – maso, mléčné výrobky apod. Pracovaly ve skupinách, třídily zvířátka dle obydlí, napodobovaly je pohybem, zahrály si pohybové hry „Na kočku a myš, Na medvěda, Na zajíčka“. V tělovýchovné chvilce znázornily „ježka, kobru, kočku a rybu“. Pořad byl doplněn krásnými obrázky, vhodnými maňásky či plyšovými hračkami. Za svou práci dostaly všechny děti odměnu v podobě zvířátkového pexesa, omalovánku a diplom za účast.