Zdravotnická beseda ve ŠD

Ve čtvrtek 18. 1.  nás ve školní družině navštívila v rámci zdravotnického kroužku zdravotní sestřička paní Simona Galiová. Hlavním tématem byla první pomoc, hygiena a jak můžeme předcházet úrazům a nemocem.  Připomněli jsme si důležitá telefonní čísla, kam v nebezpečných situacích telefonovat, či jaké informace do telefonu sdělit. Dozvěděli jsme se, že nejčastější úrazy se dětem přihodí na kole, na bruslích, na lyžích, a proto jsou při sportech velice důležité ochranné pomůcky. Také jsme si vysvětlili, že první pomoc je péče nebo léčba poskytnutá postiženému před příjezdem Zdravotnické záchranné služby nebo jiného kvalifikovaného odborníka.  Pokračovali jsme zásadami správné hygieny, jak čelit nástrahám, které na nás všude okolo číhají. Paní Galiová dětem vysvětlila téma žloutenka a všechny typy žloutenky a jak této nemoci předcházet a také proč jsou pro naše tělo důležité vitamíny. Beseda děti zaujala, měly spoustu dotazů, které jim sestřička ochotně zodpověděla. Paní Galiové za přínosnou a poučnou besedu velice děkujeme.