Životický skřivan 2017

Opět nastalo období, kdy žáci pilně trénovali zpěv lidových písní. V hudebních výchovách proběhlo třídní kolo a byli vybráni zpěváci, kteří postoupili do školního kola pěvecké soutěže Životický skřivánek. Soutěžící pilně cvičili své písně, které zazpívali v pátek 17.3. a všichni předvedli ty nejlepší výkony. Porota měla velmi těžké rozhodování. Nakonec se v I. kategorii, ve které soutěžili žáci 1. ročníku,  umístil na 1. místě Davídek Toška, na 2. místě Markétka Čechová a na 3. místě Barborka Kristiánová. Ve II. kategorii soutěžili vybraní žáci 2. a 3. ročníku.  1 . místo získala Dorotka Košárková, 2. místo Kačka Dušková a 3. místo Terezka Šenková. Ve III. kategorii předvedli své vystoupení žáci 4. a 5. ročníku. 1. místo získala Anna Pavelková, 2. místo Jana Pavelková a 3. místo Kristýna Košárková. Z každé kategorie postupují žáci z 1. a 2. místa do dalšího kola Opavský skřivánek, které proběhne v pátek 7. 4. Děkuji všem soutěžícím za skvělé výkony a paní učitelce Kateřině Janků za organizaci a přípravu celé soutěže.