Životický skřivánek

V pondělí 9. 3. 2015 proběhla na naší škole pěvecká soutěž „Životský skřivánek“, kterou zorganizovala paní učitelka Monika Mičková. Školního kola se zúčastnili všichni žáci naší školy. Každý z nich měl připravenou svou oblíbenou lidovou píseň. Celé dopoledne se ze školních tříd linul libý zpěv. Všechny účastníky jsme odměnili sladkou odměnou a účastnickým listem. Soutěžilo se ve třech kategoriích. V první třídě se nejmladším skřivánkem školy stal Zbyněk Drastich, který nás bude reprezentovat v Opavě na pěvecké soutěži  „Opavský skřivánek“. V druhé kategorii, do které patřila druhá i třetí třída, se na prvním místě umístily hned dvě děvčata, a sice Kristýnka Košárková a Anna Pavelková. Krásné druhé místo v téže kategorii obsadil Aleš Kreuzberger. Také všechny tyto děti nás budou reprezentovat na soutěži v Opavě. V poslední kategorii soutěžili žáci čtvrtého a pátého ročníku. Nejúspěšnější byla Lenka Drastichová, druhé a také postupové místo obsadil Vojtěch Šenk. Všem dětem přejeme úspěch a zlato v hrdle na soutěži v Opavě.